پیشنهاد مشروط آمریکا به ترکیه

به گزارش وبلاگ آلونک، ایسنا نوشت: ایالات متحده ممکن است در ازای متوقف کردن برنامه های مربوط به استقرار سامانه های دفاع موشکی اس-400 روسی توسط آنکارا به ترکیه در ادلب سوریه یاری کند.

پیشنهاد مشروط آمریکا به ترکیه

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک،کی بیلی هاچیسون، سفیر آمریکا در ناتو در جریان یک نشست خبری این پیشنهاد را عنوان نمود و بدون اشاره به جزئیات این پیشنهاد گفت: امیدواریم که ترکیه سیستم های دفاع موشکی روسیه را در کشور نصب و راه اندازی نکند چون این مساله مانعی بر سر راه بعضی قابلیت هایی است که می توانیم به آنها در برابر سوریه بدهیم.

وی ادامه داد: ما می خواهیم از مکان هایی که در ادلب سوریه غیرنظامیان در آن گرفتار شده اند حفاظت کنیم و من فکر می کنم سربازان ترکیه با این مساله موافق هستند. آنها کوشش می نمایند تا این کار را انجام دهند. به همین دلیل امیدواریم که مقام های ترکیه سیستم های دفاع موشکی روسیه را از آنکارا خارج نمایند و به ما اجازه دهند تا آزادی عمل بیشتری برای یاری به آنها در تکمیل حفاظت از غیرنظامیان در سوریه داشته باشیم.

هم ناتو و هم آمریکا به شدت مخالف استقرار این سامانه های دفاعی روسی در ترکیه هستند و آن را مغایر با سامانه های دفاعی ناتو می دانند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "پیشنهاد مشروط آمریکا به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد مشروط آمریکا به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید