عربستان نفت خود را گران می نماید

به گزارش وبلاگ آلونک، منابع تجاری گفتند، عربستان ممکن است قیمت نفت خام سنگین خود برای عرضه در بازار آسیا در ماه اوت را به بالاترین رقم در طی بیش از 3 سال گذشته برساند.

عربستان نفت خود را گران می نماید

به گزارش وبلاگ آلونک به نقل از رویترز، منابع تجاری گفتند، عربستان ممکن است قیمت نفت خام سنگین خود برای عرضه در بازار آسیا در ماه اوت را به بالاترین رقم در طی بیش از 3 سال گذشته برساند.

این اقدام پس از آن صورت خواهد گرفت که در پی پیروی عربستان از توافق کاهش فراوری و کاهش فراوری نفت خام سنگین این کشور، حاشیه سود فراوری نفت کوره از نفت خام سنگین به بالاترین رقم های خود رسیده است.

4 خریدار آسیایی نفت خام گفتند، شرکت سعودی آرامکو احتمالا در ماه اوت قیمت رسمی نفت خام سنگین عرب خود در بازار آسیا را به میزان 20 سنت افزایش خواهد داد و به 1.56 دلار پایین تر از متوسط تعرفه های عمان و دوبی خواهد رساند. این رقم بالاترین رقم برای این نوع نفت از دسامبر 2013 تا به امروز است.

یک منبع پنجم نیز گفت، قیمت این نوع نفت از این ماه ثابت باقی خواهد ماند.

افزایش قیمت نفت خام سنگین عربستان ممکن است تقاضا برای خرید این نوع نفت از دیگر فراوری کنندگان خارومیانه و همچنین کشورهای روسیه، آنگولا و کشورهای آمریکایی را افزایش دهد.

یک تاجر نفتی گفت: شاید آنها (سعودی آرامکو) به دلیل توافق کاهش فراوری اوپک و افزایش تقاضای داخلی در فصل گرما، عرضه نفت سنگین عرب را برای ماه اوت کاهش دهند.

کاهش عرضه نفت خام سنگین موجب کاهش فراوری نفت کوره شده و سود حاصل از فروش این فرآورده نفتی را در آسیا به بالاترین رقم خود رسانده است.

در همین حال، این 4 منبع آگاه پیش بینی کردند که قیمت نفت سبک عرب عربستان، در ماه اوت به پایین ترین رقم 2 ماه گذشته برسد.

قیمت رسمی نفت عربستان معمولا حدود پنجم هر ماه میلادی منتشر می گردد و با تاثیری که روی فرایند قیمت گذاری نفت ایران، کویت و عراق می گذارد، عملا بر قیمت بیش از 12 میلیون بشکه نفتی که روزانه از این کشورها به آسیا می رود تاثیر دارد.

211

منبع: تسنیم

به "عربستان نفت خود را گران می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان نفت خود را گران می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید