اخبار صنعت

خبرنگاران بررسی طرح اختلافی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مجمع تشخیص مصلحت

تهران- خبرنگاران- لایحه و طرح اختلافی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مورد اختلاف مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفت.

19 مرداد 1399

نقوی حسینی: استخدام کننده ای با حقوق نجومی در وزارت نفت، برخی از کنندگان از رانت استفاده می کنند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: نماینده ای با رایزنی پرونده اش را به وزارت نفت منتقل می کند اما حقوقی که در دستگاه قبلی می گرفت 5 میلیون بوده ولی زمانی که استخدام وزرت نفت شده، حقوقش به 15 میلیون افزایش یافته است.

17 مرداد 1399

سفال به مثابه هستی

خبرگزاری کتاب ایران در خراسان رضوی - مجتبی تجلی: مایستر اکهارت فیلسوف آلمانی می گوید: سرشت عشق، انسان را به چیزهایی که او دوست دارد تبدیل می نماید. او متاثر یا همگام با اندیشه ابن عربی معتقد است که خلقت، ناشی از عشق و حاصل فشاری درونی است و مانند نوعی فوران...

17 مرداد 1399

خبرنگاران انگور یاقوتی خاش به بازار آمد

زاهدان- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: کار برداشت انگور یاقوتی در این شهرستان شروع شده است.

14 مرداد 1399

انتشار گزارش کیفی خودروهای داخلی از سر گرفته می شود

با توجه به اینکه بیش از شش ماه است گزارش ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی منتشر نشده، سرپرست دفتر خودرو نیرو محرکه وزارت صمت، از آغاز انتشار منتشر آن ها در آینده نزدیک خبر داد.

13 مرداد 1399

من &hellip. یک استارتاپی هستم!

نام چند شرکت را برایتان می نویسم: توکازو، رندگولد، سرنر، کامکست. اینها شرکت های بورسی در آمریکا هستند. حالا به نام چند شرکت ایرانی مشابه که آنها هم در بورس تهران هستند، اشاره می کنم: تکنوتار، تابان هور ، درخشان تهران، گازلوله. آیا می توانید نام بنیانگذاران...

10 مرداد 1399

شیوه نامه پرداخت مشوق های صادراتی سال 99 تدوین شد

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، از تدوین شیوه نامه های پرداخت مشوق های صادراتی سال 99 در سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.

6 مرداد 1399

آسیب های تجارت خارجی فروردین 99 حاصل چه بود؟

توسعه تجارت خارجی در دنیای امروز حاصل نکات مهمی است. یکی از همین نکات مهم توجه به مقوله مزیت های رقابتی است. کالایی که در کشور مبدأ فراوری می گردد حالا دیگر بیش از پیش باید بر مزیت رقابتی تمرکز داشته باشد. صادرات این گروه از کالاها درگاه ورود ارز به کشور...

5 مرداد 1399

خبرنگاران 32 کیلومتر طرح بزرگراهی در آذربایجان غربی افتتاح می شود

ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: براساس برنامه زمان بندی شده، پیشبرد طرح های ساخت و توسعه راه های استان 32 کیلومتر از طرح بزرگراهی و راه های اصلی این استان تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

4 مرداد 1399

تاکید ترامپ برکنترل تسلیحات با مشارکت پکن و روسیه

کاخ سفید در بیانیه ای اظهار کرد، دونالد ترامپ در گفتگویی تلفنی با رییس جمهور روسیه بر تمایلش برای کنترل تسلیحات با مشارکت روسیه و چین تاکید نمود.

15 تیر 1399

تعمیر537 مکان آسیب دیده مددجویان دشتستانی

خبرنگاران: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهرگفت: در جریان زلزله دشتستان 537 مکان مسکونی، فضای دامداری ها، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و دیوارهای منازل مددجویان آسیب دید که نیاز به تعمیر و بازسازی دارد.

2 تیر 1399

ساعت کاری مجلس در ماه رمضان تا 12 ظهر، لاریجانی همچنان در قرنطینه است

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: مجلس در ماه مبارک رمضان ساعت 9 تا 12 ظهر جلسه علنی خواهد داشت.

1 تیر 1399

کوشش ائتلاف سعودی برای متوقف کردن فعالیت پالایشگاه های یمن

شرکت نفت یمن با ارائه گزارشی در مورد کشتی های توقیف شده، از کوشش ائتلاف متجاوز و مزدوران برای توقف فعالیت پالایشگاه های مأرب اطلاع داد.

28 خرداد 1399

نمونه تجاری رادار دهانه مصنوعی هواپایه ساخته شد

به گزارش خبرنگاران، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: در راستای اهداف تجاری سازی دستاوردهای فضایی، نمونه تجاری سامانه سار هواپایه با کاربردهایی در حوزه های مدیریت حوادث غیرمترقبه، نقشه برداری، کنترل مرزها در پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی...

27 خرداد 1399

ثبت جهانی هورامان، گامی بلند در توسعه گردشگری کردستان

خبرنگاران/کردستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گردشگری را یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی استان دانست و گفت: ثبت جهانی هورامان می تواند تاثیر فراوانی در توسعه گردشگری استان داشته باشد.

26 خرداد 1399

آمایش مناطق روستایی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در دستور کار

به گزارش خبرنگاران، نخستین جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1399 به صورت ویدیو کنفرانس برگزار و بررسی دو پروژه آمایش مناطق روستایی جهت توسعه شبکه ملی اطلاعات و مدل تعرفه گذاری پویای شرکت ارتباطات زیرساخت، در دستور کار قرار...

19 خرداد 1399

خبرنگاران تشدید محدودیت های کرونایی در بازارهای خرمشهر

آبادان - خبرنگاران - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت:به منظور کنترل فراگیری ویروس کرونا محدودیت های تردد در بازارهای خرمشهر تا 31 فروردین در این شهرستان ادامه دارد.

15 خرداد 1399

چند نفر در شهرک های صنعتی مشغول به کارند؟

جدیدترین اطلاعاتی که سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در اختیار خبرنگاران قرار داده نشان می دهد که تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده و سرمایه گذاری در آن ها طی 9 ماهه اول سال 1398 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش داشته، اما تعداد اشتغال واحدها...

2 خرداد 1399

ژاپن و آمریکا با تعویق المپیک چند میلیارد دلار ضرر کردند؟

لمپیک 2020 ژاپن برای این کشور یک هدیه بود آن هم یک هدیه تاریخی برای زنده شدن بخش های مرده صنعتی، اما کرونا این پیکره تازه امیدوار شده را به کما فرو برد.

31 اردیبهشت 1399

حقایق جالب در مورد رشت

شهر رشت مرکز شهرستان رشت و استان گیلان محسوب می شود. این شهر به دلیل میزان بارندگی سالانه اش، به شهر باران های نقره ای نیز شهرت دارد. رشت از جاذبه های طبیعی، تاریخی و انسانی متعددی بهره می برد؛ همین امر، این منطقه را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری تبدیل...

24 اردیبهشت 1399
تعداد: (124)