کمبود اقلام اساسی در بازار واقعی نیست، صدور حواله توزیع 400 کیلو شکر در بازار تبریز

نائب رئیس اتاق اصناف تبریز گفت: کمبود اقلام اساسی در بازار واقعی نبوده بلکه جنبه روانی دارد.

کمبود اقلام اساسی در بازار واقعی نیست، صدور حواله توزیع 400 کیلو شکر در بازار تبریز

محمدعلی صدیقی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که کمبود آنچنانی در زمینه تأمین ارزاق عمومی و مایحتاج اساسی مردم نداریم، اظهار کرد: مشکل اصلی ما در توزیع کالاها بوده و از سویی نیز شایعات کم بودن کالا و نایاب شدن بعضی از اقلام و مایحتاج ضروری خانوار باعث شده تا مردم به صورت خانوادگی به فروشگاه ها هجوم نموده و با ایستادن در صف خرید کالاهای اساسی به میزان مصرف چند ماه کالای مورد نظر را ذخیره می نمایند.

وی ادامه داد: اکنون مردم بیش از حد احتیاج خود، به بازار مراجعه نموده و خرید می نمایند به نحوی که خانه ها انبارهای کوچک ذخیره سازی کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد احتیاج شده است و این امر سیستم توزیع را مختل می نماید.

وی با بیان این که در آذربایجان شرقی طی یک ماه به اندازه یک سال، شکر برای واحدهای دارای پروانه کسب توزیع شده است، گفت: تاکنون یک هزار و 500 حواله شکر 400 کیلویی توسط اتحادیه خواربار فروشی تحت نظارت اتاق اصناف تبریز صادر شده است که از این تعداد حدود 800 مورد شکر تحویل شده و مابقی ظرف سه روز آینده تحویل می گردد.

صدیقی با بیان اینکه با ادامه این روند محتمل است طی روزهای آینده شاهد رکود در صنعت قند و شکر باشیم، اضافه کرد: نباید با جوسازی، مردم را به خرید بیش از احتیاج کالاها دعوت کنیم؛ چراکه این اقلام فاسد شدنی هستند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران اعلام نمود: شکر سهمیه ای باید به قیمت مصوب 3,400 تومان به دست مصرف نماینده برسد و حتی طی جلسه ای با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، حالت دو نرخی را نیز برای شکر حذف نموده ایم. هر کسی بالاتر از قیمت 3,400 تومان عرضه نمایند تخلف نموده و با این افراد برخورد می گردد.

وی همچنین در مورد کمبود ماکارونی در بازار، توضیح داد: با توزیع آرد مشکل کمبود ماکارونی نیز حل می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کمبود اقلام اساسی در بازار واقعی نیست، صدور حواله توزیع 400 کیلو شکر در بازار تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود اقلام اساسی در بازار واقعی نیست، صدور حواله توزیع 400 کیلو شکر در بازار تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید