کرزی: آمریکا یکجانبه با طالبان اعلام آتش بس کند

به گزارش وبلاگ آلونک، رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که آمریکا از سال گذشته بر اعلام آتش بس توسط طالبان تاکید نمود اما همزمان شدیدترین عملیات را در افغانستان انجام داد بنابراین یکجانبه اعلام آتش بس کند.

کرزی: آمریکا یکجانبه با طالبان اعلام آتش بس کند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آلونک، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان درباره نقش آمریکا در ایجاد فساد به آسوشیتدپرس گفت که واشنگتن با هزینه کردن صدها میلیون دلار در دو دهه اخیر و بدون پاسخگویی به دامن زدن به فساد در افغانستان یاری کرد.

کرزی درباره گزارش واشنگتن پست مبنی بر دروغ های دولت های آمریکا درباره جنگ افغانستان گفت که این اسناد شکایت هایش درباره هزینه های آمریکا در این کشور را تایید می نماید.

رئیس جمهور سابق افغانستان گفت: آمریکا صدها میلیون دلار را برای جنگ علیه تروریسم هزینه کرد و این پول ها به نیروهای قراردادی و شرکت های امنیتی خصوصی سرازیر شد که این به پرورش فساد انجامید.

وی توضیح داد: ما چه کار می توانستیم بکنیم؟ این پول آمریکا بود که توسط آن ها به افغانستان می آمد و توسط خودشان برای مسایلی هزینه می شد که به مسائل افغانستان یاریی نمی کرد.

کرزی اضافه کرد: من خوشحالم که این گزارش بیرون آمده و امیدوارم که این سبب باز شدن چشم مردم آمریکا گردد و دولت آمریکا نیز تغییر رفتارش را در برابر افغانستان شروع کند.

رئیس جمهور سابق افغانستان ادامه داد:دامن زدن به فساد توسط آمریکا ابزاری بود تا برنامه خود را بر افغانستان تحمیل کند.

در حالی که مذاکرات آمریکا و طالبان در قطر برای ایجاد توافق سیاسی امروز در روز پنجم نیز ادامه دارد، این چهره قدرتمند سیاسی افغان از آمریکا خواست تا گام نخست را برداشته و بطور یکجانبه اعلام آتش بس کند.

کرزی گفت: آمریکایی ها از سال گذشته می گویند که آتش بس اعلام گردد اما در عین حال شدیدترین عملیات را در افغانستان انجام می دهند. این رفتاری متناقض است.

رئیس جمهور سابق افغانستان ادامه داد: شما درخواست آتش بس می کنید و سپس ماهانه صدها بمب در کشور ما می اندازید، این چطور ممکن است؟ این چطور منجر به آتش بس خواهد شد؟ اگر آمریکا صلح و آتش بس می خواهد باید خودش وارد عمل گردد (اعلام آتش بس کند).

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرزی: آمریکا یکجانبه با طالبان اعلام آتش بس کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: آمریکا یکجانبه با طالبان اعلام آتش بس کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید