پذیرایی دزد سابقه دار با آبمیوه مسموم از مالباختگان

به گزارش وبلاگ آلونک، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک دزد سابقه دار حرفه ای، به شیوه بیهوشی اطلاع داد که با بیهوش کردن سوژه ها اقدام به سرقت اموال آنان می نموده است.

پذیرایی دزد سابقه دار با آبمیوه مسموم از مالباختگان

به گزارش ، سردار علیرضا لطفی، در تشریح این خبر گفت: در ساعت 11 صبح مورخه 31 اردیبهشت ماه سال جاری یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110، گزارش بیهوشی یک مرد جوان در میدان امام حسین (ع) را به کلانتری 106 نامجو داد.

بلافاصله مأمورین به محل اعلامی مراجعه نموده ومشاهده نمودند یک مرد جوان حدودا 35 ساله به حالت بیهوش روی زمین افتاده است و هیچگونه مدارک هویتی به همراه ندارد. فرد بیهوش، جهت انجام اقدامات پزشکی به بیمارستان لقمان منتقل گشت.

پرونده، با موضوع سرقت بعنف به شیوه بیهوشی جهت رسیدگی تخصصی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی نهاده شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، در ادامه بیان داشت: پس از حضور شاکی در پایگاه سوم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در روز حادثه، ساعت 9 صبح در میدان امام حسین روی جایگاه نشسته بودم و از آنجایی که بیکار و بدنبال کار هستم، شخصی حدوداً 45 ساله در کنارم نشست و خود را امیر معرفی نمود. حدود یک ساعت با هم صحبت کردیم و وی گفت یک کارگاه تولیدی دارد و می تواند مرا در آنجا مشغول به کار کند و من هم به او اعتماد کردم. در ادامه مصاحبههایمان امیر پیشنهاد داد برای هردویمان آبمیوه بخرد و باهم بخوریم. امیر رفت و پس از چند دقیقه برگشت و یکی از آبمیوه ها را به من داد و یکی را هم خودش خورد، پس از گذشت کمتر از ده دقیقه حالت سرگیجه پیدا کردم و دیگر چیزی نفهمیدم و وقتی در بیمارستان بهوش آمدم فهمیدم سه ساعتی است که بیهوش بوده ام وسایلی که به همراه داشتم، از قبیل، وجه نقد، کارت، موبایل به ارزش 5 میلیون تومان توسط (امیر) بسرقت رفته است.

سردار لطفی در ادامه گفت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مالباخته و با توجه به شیوه و شگرد دزد، در آنالیز های انجام شده بانک مجرمین حرفه ای سابقه دار، تصاویر مجرمین به رویت مالباخته رسید و یکی از مجرمین سابقه دار بنام امیر. ع 45 ساله که دارای 9 فقره سابقه کیفری به شیوه بیهوشی بود، بعنوان دزد خود مورد شناسایی قرار داد.

با معین شدن هویت دزد و با انعکاس اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده، دستگیری دزد در دستور کار کارآگاهان نهاده شد.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و پایش های اطلاعاتی مخفیگاه امیر را در میدان راه آهن شناسایی نمودند که در تاریخ ششم شهریور ماه طی یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر شد و در بازرسی از محل، مقادیری دارو های بیهوشی و حدود 10 میلیون تومان وجه نقد کشف و به پایگاه منتقل شد.

در تحقیقات اولیه، متهم به بیش از ده ها فقره سرقت به شیوه بیهوشی در سطح شهر تهران اعتراف نمود و با دعوت از شکات، مواجهه حضوری انجام شده و بیش از ده نفر از مالباختگان وی را مورد شناسایی قرار دادند.

در ادامه تحقیقات، امیر گفت: پس از آزاد شدن از زندان در اسفند ماه سال گذشته که به همین جرم در حال تحمل حبس بودم، آغاز به سرقت کردم و سوژه ها را از بین افراد جوان و بیکار انتخاب می کردم که پس از مصاحبه با آنان و ایجاد رابطه صمیمانه و جلب اعتماد کامل اقدام به اجرای نقشه سرقت از آنان می نمودم و پس از سرقت اموال را به مالخری واقع در میدان شوش به قیمت ناچیزی می فروختم و پول حاصله را صرف مواد مخدر و خوشگذرانی می کردم. بدنبال اعترافات دزد، در تاریخ 26 شهریور ماه مالخر نیز شناسایی و در محدوده شوش دستگیر شده و به خریداموال مسروقه اعتراف نمود.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری دزد و خریدار اموال مسروقه و اعتراف صریح به سرقت اموال به ارزش 50 میلیون تومان، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم ارتکابی، در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ نهاده شدند.

سردار لطفی در انتها به شهروندان توصیه کرد: به افراد غریبه ای که در مکان های عمومی مانند خیابان، پارک و وسایل نقلیه عمومی ... به شما نزدیک می شوند اعتماد ننموده و با توجه به استفاده مجرمین از شگرد بیهوشی بوسیله مواد غذایی و نوشیدنی، از قبول آبمیوه و مواد خوراکی از افرادی که مدت کوتاهی از آشنایی شما می گذرد و هیچگونه شناخت درستی از آنان ندارید خودداری نمایید. به خاطر داشته باشید با صحبت از مسائل و مسایل شخصی با افراد ناشناس، به راحتی اطلاعات لازم برای فریب و اغفال خود در اختیار آن ها قرار می دهید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پذیرایی دزد سابقه دار با آبمیوه مسموم از مالباختگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرایی دزد سابقه دار با آبمیوه مسموم از مالباختگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید