وزیر آمریکایی زیر بار انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ نرفت

سرپیچی وزیر خزانه داری آمریکا از احضاریه مجلس نمایندگان آمریکا برای ارائه اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ زمینه یک نبرد حقوقی احتمالی دیگر میان شاخه های قوه مجریه و قوه مقننه دولت فدرال آمریکا را فراهم کرد.

وزیر آمریکایی زیر بار انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ نرفت

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه گاردین، استیون منوچن، وزیر خزانه داری آمریکا در نامه ای مدعی شد احضاریه ریچارد نیل، رئیس دموکرات کمیته امکانات اقتصادی مجلس نمایندگان ایالات متحده که کمیته اصلی اقتصادیات نویسی در مجلس نمایندگان است، بی سابقه و فاقد هدف قانونی مشروع است.

زمانی که ریچارد نیل 10 مه این احضاریه را صادر کرد، در نامه ای تاکید نمود خدمات درآمد داخلی یک وظیفه حقوقی غیر قابل تردید دارد تا از درخواست های این کمیته برای دریافت اطلاعات تبعیت کند و چنین درخواست هایی هرگز رد نشده است.

واکنش استیون منوچن دور از انتظار نبود. ریچارد نیل آدینه گفت که اگر وزیر خزانه داری ترامپ از ارائه اطلاعات درباره اظهارنامه اقتصادیاتی ترامپ خودداری کند به زودی ماجرا به دادگاه کشیده می گردد.

دموکرات های آمریکایی با استناد به قانون 1924 که خدمات درآمد داخلی (سازمان دولتی و اداره زیرمجموعه وزارت خزانه داری ایالات متحده که وظیفه خدمات درآمد حکومت فدرال آمریکا را برعهده دارد) را موظف به ارائه این اطلاعات می نماید، به دنبال دریافت اظهارنامه اقتصادیاتی ترامپ هستند. به جز ترامپ، تمام روسای جمهوری آمریکا از زمان ریچارد نیکسون، اظهارنامه اقتصادیاتی خودشان را منتشر کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزیر آمریکایی زیر بار انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ نرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آمریکایی زیر بار انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ نرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید