هتل خودران؛ انقلابی در صنعت گردشگری

به گزارش وبلاگ آلونک، واکنش شما هنگام رویارویی با یک اتاقک سیار خودران چه خواهد بود؟ احتمالا تعجب، سردرگمی و احتیاج به اطلاعات بیشتر نخستین واکنش بیشتر افراد به این پرسش است. ای.تی.اس یا سوئیت مسافرتی خودران دقیقا مانند اتاق هتلی است که روی چهار چرخ سوار شده است. این اتاقک سیار زاییده فکر استیو لی، یکی از کارکنان استودیو طراحی در تورنتو است و می تواند شروع یک انقلاب در صنعت گردشگری باشد.

هتل خودران؛ انقلابی در صنعت گردشگری

لی کانسپت هیبریدی خود را که برنده جایزه نوآوری رادیکال شد، یک طراحی پیشرو در صنعت هتل داری معرفی نموده است. او با تلفیق تجربیات خود در زمینه معماری و طراحی هتل با شور و اشتیاقی که برای آینده فناوری های مدرن دارد، این کانسپ زیبا را طراحی نموده است.

لی در مصاحبه با یک مجله خبری گفت: در حالی که بیشتر شرکت های اتومبیل سازی تمرکز خود را روی توسعه نسخه های پیشرفته تر از وسایل نقلیه مرسوم امروزی معطوف نموده اند، من در اتومبیل های خودران و بدون راننده پتانسیل بیشتری برای تبدیل به اتاقک های سیار می دیدم.

این اتومبیل یا اتاقک سیار، مخصوص حمل ونقل مسافرین در سفرهای بین شش تا ده ساعت طراحی شده است و بسیاری از المان هایی که مخصوص هتل های سنتی هستند را می توان در آن یافت. فضایی برای خواب (با تشک فوم)، فضایی برای کار، یک آشپزخانه نقلی، یک توالت، یک دوش نشسته و یک فضای تفریحی برای تماشای فیلم و بازی ازجمله امکاناتی هستند که به صورت باورنکردنی داخل این اتاقک متحرک جای گرفته اند.

دور تا دور این اتاقک را دیوارهای شیشه ای هوشمندی پوشانده است که تنها با فشردن یک دکمه به شیشه های مات تبدیل می شوند.

ای.تی.اس در اندازه های مختلف برای سفرهای انفرادی، دو نفری و خانوادگی طراحی شده است. به گفته طراحان، اتاقک های سیار توسط یک اَپ تلفن همراه راهنمایی خواهند شد. کافی است مسافران نقطه شروع و خاتمه سفر و مچنین محل توقف در بین راستا سفر برای کارهای مختلفی همچون خوردن غذا و استراحت را انتخاب نمایند. به گفته طراحان این پروژه، ای.تی.اس می تواند بهترین راستا برای سفر شما را انتخاب کند.

لی در حال حاضر مشغول مذاکره با شرکت های اتومبیل سازی برای انتخاب بهترین نیروی محرکه برای اتاقک سیار کانسپت خود است. باتری های الکترونیکی و سوخت هیدروژنی ازجمله گزینه های محتمل برای استفاده در ساخت ای.تی.اس هستند.

منبع: همگردی

به "هتل خودران؛ انقلابی در صنعت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل خودران؛ انقلابی در صنعت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید