نصب دوربین حرارتی در برخی مبادی ورودی کشور برای جلوگیری از کرونا

به گزارش وبلاگ آلونک، سازمان بازرسی کل کشور خبر داد که تعدادی دوربین حرارتی با دقت بسیار بالا در برخی از مبادی ورودی کشور از جمله فرودگاه امام خمینی (ره) نصب شده است که دمای بدن مسافران ورودی را اندازه گیری و نمایش می دهد تا مسافران مشکوک به بیماری ویروسی کرونا مورد آزمایش های دقیق تری قرار بگیرند.

نصب دوربین حرارتی در برخی مبادی ورودی کشور برای جلوگیری از کرونا

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی این سازمان از نظارت بر فرایند مقابله دستگاه های اجرایی با ورود ویروس کرونا به کشور خبر داد و گفت: با پیگیری سازمان بازرسی و همکاری برخی دانشگاه ها از جمله دانشگاه صنعتی شریف و سازمان های ذی ربط، تعدادی دوربین حرارتی با دقت بسیار بالا در برخی از مبادی ورودی کشور از جمله فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) نصب شده است.

وی عدم معطلی مسافران و دقت بالا را از ویژگی های این دوربین های حرارتی نام برد و گفت: دوربین های حرارتی نصب شده با سرعت و دقت بسیار بالا قادر است تا دمای بدن مسافران ورودی را اندازه گیری و نمایش دهد تا مسافران مشکوک به بیماری ویروسی کرونا مورد آزمایش های دقیق تری قرار بگیرند.

معاون سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر نظارت بر عملکرد دستگاه های مربوطه در این خصوص اضافه کرد: تا تجهیز تمام پایانه های ورودی کشور به این تجهیزات، این موضوع را به صورت ویژه بررسی و رصد می کنیم. موضوع سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و هیچ گونه سهل انگاری در این خصوص از دستگاه های مسئول پذیرفته نیست.

منبع : ایسنا

منبع: چمدان

به "نصب دوربین حرارتی در برخی مبادی ورودی کشور برای جلوگیری از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب دوربین حرارتی در برخی مبادی ورودی کشور برای جلوگیری از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید