نتایج قطعی آرای برخی حوزه ها در اصفهان ، انتخابات سمیرم و لنجان به دور دوم کشید

به گزارش وبلاگ آلونک، نتایج آرای نامزدهای منتخب حوزه های انتخابیه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستانهای کاشان، اردستان، خمینی شهر، نایین و خورو بیابانک و شهرضا و دهاقان، مبارکه استان اصفهان اعلام شد.

نتایج قطعی آرای برخی حوزه ها در اصفهان ، انتخابات سمیرم و لنجان به دور دوم کشید

به گزارش وبلاگ آلونک آنلاین به نقل از ایرنا،بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، الهام آزاد از حوزه انتخابیه نایین و خور و بیابانک و سیدجواد ساداتی نژاد از حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل، محمدتقی نقدعلی از حوزه انتخابیه خمینی شهر و سید صادق طباطبایی نژاد از حوزه انتخابیه اردستان، سمیه محمودی از حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان ،پروین صالحی از حوزه انتخابیه مبارکه به عنوان نمایندگان مجلس یازدهم شورای اسلامی انتخاب شدند.

در حوزه انتخابیه نایین و خور و بیابانک از مجموع 26 هزار و 319 رای ماخوذه، الهام آزاد با هشت هزار و 570 رای انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل سید جواد ساداتی نژاد از مجموع 119 هزار و 928 رای صحیح ماخوذه، با کسب 88 هزار و 946 رای انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه خمینی شهر، محمد تقی نقد علی از 69 هزار و 518 رای صحیح ماخوذه، با کسب 36 هزار و 55 رای اکثریت آرا را به دست آورد.

در حوزه انتخابیه اردستان، از 26 هزار و 628 رای صحیح ماخوذه، سید صادق طباطبایی نژاد با کسب 13 هزار و 229 رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان از مجموع 57 هزار و 991 رای صحیح ماخوذه، سمیه محمودی با 20 هزار و 542 رای، بیشترین آرا را کسب کرد.

در حوزه انتخابیه مبارکه از مجموع 39 هزار و 196 رای ماخوذه ، پروین صالحی با 12 هزار و 75 رای حائز بیشترین آرای حوزه شد.

  • رای گیری 2 حوزه انتخابیه سمیرم و لنجان به دور دوم کشیده شد

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی 2 حوزه انتخابیه سمیرم و لنجان استان اصفهان به مرحله دوم کشیده شد.

بر اساس اعلام رسمی ستاد انتخابات مستقر در فرمانداری سمیرم، رحیم کریمی با 5 هزار و 959 رای و اصغر سلیمی(نماینده فعلی) با 5 هزار و 908 رای حایز کسب بیشترین آرا مردم این شهرستان شدند.

از جمع 53 هزار سمیرمی واجد شرایط رای دادن 31 هزار و 289 نفر در انتخابات این دوره مجلس یازدهم شرکت کردند.

در این دوره به دلیل اینکه هیچ کدام از دوطلبان مجلس یازدهم 20 درصد رای مردم را کسب نکردند انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

رای گیری از مردم سمیرم در 31 شعبه سیار و 34 شعبه ثابت انجام شد و 380 ناظر شورای نگهبان نیز بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس در این شهرستان نظارت داشتند.

در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی، 47 هزار سمیرمی واجد شرایط رای دادن بودند که حدود 44 هزار نفر در آن دوره پای صندوق های رای آمدند.

حوزه انتخابیه مستقل سمیرم در استان اصفهان به مرکزیت سمیرم دارای چهار بخش، 6 شهر و 120 روستا و آبادی است که یک نماینده را راهی بهارستان خواهد کرد.

سمیرم با پنج هزار و 200 کیلومتر مربع وسعت دارای یکصد هزار جمعیت ثابت و عشایری است.

بنابر اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه لنجان؛ علی یوسف پور(9521 رای) و حسین رجایی ریزی (8638 رای)به مرحله دوم راه پیدا کردند.

استان اصفهان 15 حوزه انتخابیه و در مجلس شورای اسلامی 20 نماینده دارد.

تعداد واجدین شرایط رای در استان افزون بر پنج میلیون نفری اصفهان سه میلیون و 603 هزار نفر هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "نتایج قطعی آرای برخی حوزه ها در اصفهان ، انتخابات سمیرم و لنجان به دور دوم کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج قطعی آرای برخی حوزه ها در اصفهان ، انتخابات سمیرم و لنجان به دور دوم کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید