مهراوه بر سر دوراهی تلویزیون

روزنامه شهروند - سجاد ایمانی: مدتی بود که خانواده شریفی نیا را مِنهای مهراوه در تلویزیون می دیدیم. اینجور وقت ها شایعاتی پخش می گردد و بعضی می گویند فلانی ممنوع الفعالیت شده. یک سری هم همواره هستند که می گویند فلانی دیگر به تلویزیون نمی آید. مهراوه شریفی نیا، اما با اظهارنظری که داشت، این شایعات را از میدان به در کرد و از حضور دوباره اش در تلویزیون گفت. ماجرا از این قرار است که این بازیگر پس از سه سال می خواهد در سریال نوروزی بر سر دو راهی حضور پیدا کند.

مهراوه بر سر دوراهی تلویزیون

به خاطر عنقا

شریفی نیا بازگشت خود به تلویزیون را به یک نام وصل نموده: حامد عنقا. او پیش از این دو تجربه همکاری با عنقا داشته: یکی قلب یخی، نخستین سریال رسانه تصویری و دیگری سریال اینترنتی پیکسل که هنوز نمایش داده نشده. شریفی نیا در مدت سه سال دوری از تلویزیون هر کاری که پیشنهاد شده را نپذیرفته. او به قول خودش خواسته مقداری از تلویزیون فاصله بگیرد. در این مدت سه چهار فیلم سینمایی و یک تئاتر کار نموده: کمی به احیای خودم پرداختم؛ کلاس رفتم، کتاب خواندم و فیلم دیدم، اما کار با حامد عنقا همواره جذاب و لذت بخش است. شاید اگر فرد دیگری پیشنهاد همکاری می داد، ترجیح می دادم دوری ام از تلویزیون ادامه پیدا کند، اما قلم آقای عنقا برای من دوست داشتنی است و به او اعتماد دارم. شریفی نیا گفته: واردکردن فضای نوستالژیک به سریالی در دهه 90 اتفاق جذابی است و امیدوارم روز های عید مهمان خوبی برای لحظات شاد و تعطیل مردم باشیم.

کیمیا سال 94 آخرین حضور تلویزیونی شریفی نیا به سریال کیمیا مربوط می گردد که از 4 مهر 1394 در شبکه دو سیما به روی آنتن رفت. پخش این سریال تا 20 بهمن 1394 ادامه داشت. این مجموعه تلویزیونی که براساس فیلمنامه ای از مسعود بهبهانی نیا ساخته شد، با موضوع زندگی بانوی جوانی به نام کیمیا پارسا در سه مقطع زمانی روایت می گردد. این سریال با حاشیه های مختلفی روبه رو بود. یکی از آن ها گریم مهراوه شریفی نیا در دوره کهنسالی بود که تنها با اضافه کردن یک عینک هیچ گونه فرقی با دوره جوانی نداشت. با این حال خودِ مهراوه نقش کیمیا را دوست داشت: من کیمیا را خیلی دوست داشتم. قصه خوبی داشت. کاراکتر کیمیا را تحسین می کنم، چون انسان بود. من اشتباهات او را از کار های خوبش بیشتر دوست دارم. او پای اشتباهاتش می ایستد و تاوان می دهد. او آدم است. من مجبور شدم بخش هایی را در خودم زنده کنم که شاید مدت ها بود فراموشش نموده بودم.

درباره بر سر دوراهی

سریال بر سر دوراهی حاصل همکاری دونفره حامد عنقا و بهرنگ توفیقی است که به عنوان سریال نوروزی از شبکه 2 پخش می گردد. در این سریال در کنار شریفی نیا و حمید گودرزی، بازیگرانی مثل اسماعیل پوررضا، میترا حجار، مجید مشیری، بهنوش بختیاری، عنایت بخشی و ... بازی می نمایند. حامد عنقا، نویسنده و تهیه نماینده این سریال است.

او درباره شکل گیری این کار گفته: ساخت بر سر دوراهی در برنامه ما نبود و خیلی چراغ خاموش با بهرنگ توفیقی داشتیم پیش فراوری یک کار دیگر را انجام می دادیم که بسیار پروژه سنگینی است و تقریبا سال 98 به طور کامل ما را درگیر خود می نماید. در این میان اتفاقاتی در شبکه افتاد و آقای جعفری جلوه از ما خواستند این سریال را برای عید آغاز کنیم و ما خیلی سریع وارد عمل شدیم.

بر سر دو راهی درواقع داستان عاشقانه پرفرازونشیب پسری است که به واسطه عوض شدن دنیایش و تغییر مسائل اقتصادی، همه چیزش تغییر می نماید. این سریال پر قصه است و تقریبا از بالاترین تا پایین ترین طبقات اجتماعی را دربر می گیرد. عنقا در خصوص فیلمنامه این سریال گفته: قصه از قبل وجود داشت و ما پیش از آغاز کار دیدیم این قصه آن کار موفقی که من و بهنام بخواهیم پایش بایستیم، نیست و بعد از گذشت یک هفته، 10 روز از پیش فراوری قصه را کنار گذاشتیم که اگر یادتان باشد ساده دلان نام داشت.

من قصه جدیدی را طراحی کردم و نوشتم که نتیجه اش بر سر دوراهی شد. جنس این کار با آثار سال های اخیر من متفاوت است و کمی به فضای فیلم انتخاب که سال ها پیش نوشته ام، نزدیک می گردد.

البته ابدا کمدی و خنده دار نیست، یک اثر جدی و عاشقانه است که تلخی آن زیاد نیست و سعی کردیم فضای بانشاطی داشته باشد. البته یکی دو سریال کمدی میان سریال های نوروزی وجود دارد و از این نظر سبد محتوایی تلویزیون برای مردم پر است.

منبع: برترین ها

به "مهراوه بر سر دوراهی تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهراوه بر سر دوراهی تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید