مهار آبچاله ها درخیابان های اصلی منطقه 18

به گزارش وبلاگ آلونک، مریم قاسمی ـ خبرنگار: یکی از مسائل شایع در زمان بارش برف و باران آبگرفتگی معابر و ایجاد آبچاله هاست که تردد وسایل نقلیه و شهروندان را با مسائل عدیده ای روبه رو می کند.

مهار آبچاله ها درخیابان های اصلی منطقه 18

برهمین اساس مسئولان شهرداری منطقه 18 با شناسایی نقاط آبگیر و سیلابی در معابر و بزرگراه ها با اقداماتی چون ایجاد چاه های جذبی و کانال کشی های سطحی احتمال بروز آبچاله ها و آبگرفتگی معابر را به حداقل رسانده اند.

ابوالفضل کبورانی شهردار ناحیه 3 شهرداری منطقه 18 در این باره به خبرنگار وبلاگ آلونک محله گفت: با توجه به محدوده جغرافیایی ناحیه 3 و وجود معابر و شریان های اصلی و پررفت وآمد در این محدوده از شهر به ویژه در محله یافت آباد، شناسایی نقاط حادثه ساز و آبگیر در زمان بارش نزولات جوی در دستور کار کارشناسان قرار گرفت و در نخستین گام عملیاتی 3 چاه جذبی در خیابان های شهید بابایی، سید الشهدا(ع) و میرهاشمی ایجاد و مورد تأییدکارشناسان حوزه حمل ونقل و ترافیک و فنی و عمران شهرداری منطقه 18 قرار گرفت.

کبورانی ادامه داد: یکی از مسائلی که باعث می شود در زمان بارش برف و باران در خیابان های منطقه 18 با آبچاله ها و معضل روان شدن آب های سطحی در معابر روبه رو شویم، نوع شیب و تراز سطح زمین است که به نوعی به این مشکل دامن می زند.

گفتنی است در بارش های اخیر شهر تهران، محدوده معابر و گذرگاه های منطقه 18 جزو نقاط امن و دارای کمترین نارضایتی از سوی عابران پیاده و رانندگان شناخته شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "مهار آبچاله ها درخیابان های اصلی منطقه 18" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار آبچاله ها درخیابان های اصلی منطقه 18"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید