مرکز مانیتورینگ بلندمدت صرع در شیراز راه اندازی شد

رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب علوم پزشکی شیراز گفت: برای نخستین بار در جنوب کشور، الکتروکورتیکوگرافی 64 کاناله برای یاری به درمان بیماری صرع در بیمارستان شهید چمران شیراز افتتاح شد .

مرکز مانیتورینگ بلندمدت صرع در شیراز راه اندازی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، دکتر مجیدرضا فرخی گفت: فاز نخست پروژه مانیتورینگ طولانی مدت صرع، یک پروژه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مرکزیت مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز مستقر در بیمارستان شهید چمران و ستاد علوم شناختیِ معاونت تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری است.

فرخی اضافه کرد: این پروژه از چهار سال پیش با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری به صورت یک برنامه درمانی پژوهشی با اختصاص گرنت معادل 12 میلیارد ریال مصوب شد که 6 میلیارد آن از سوی ستاد علوم شناختی تامین شده است.

او ادامه داد: فاز نخست پروژه مانیتورینگ طولانی مدت صرع، برای نخستین بار در جنوب کشور از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری بین بخشی گروه های نورولوژی، جراحی مغز و اعصاب و مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز شروع به کار کرد .

فرخی با بیان این که این دستگاه قادر به ثبت امواج مختلف EEG با 64 کانال از بیمار است، گفت: این دستگاه در بخش های درمان، آموزش و پژوهش مورد استفاده قرار می گیرد که نقطه عطفی در تنوع خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان قطب آمایشی پنج کشوری است.

رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه یکی از مهم ترین دستاوردهای راه اندازی این پروژه را دستیابی هر چه سریع تر بیماران مبتلا به صرع در جنوب کشور از خدمات این پروژه و نیز کاهش هزینه برای خانواده ها بیان کرد.

او اضافه کرد: به زودی با حمایت مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شاهد راه اندازی فاز دوم این پروژه شامل انجام الکتروگورتیکوگرافی 256 کاناله برای نخستین بار در کشور هستیم و روش های درمانی جدید از جمله جراحی صرع با استفاده از این شیوه قابل انجام است، این امر تحول جدی در درمان بعضی از بیماران صرع محسوب می گردد و در گردشگری سلامت در سطح بین المللی اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرکز مانیتورینگ بلندمدت صرع در شیراز راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز مانیتورینگ بلندمدت صرع در شیراز راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید