مرکز توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی؛ دوای درد مددجویان

به گزارش وبلاگ آلونک، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به آمار عملکرد مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر استان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز 2599 نفر از خدمات این مرکز بهره مند شده اند.

مرکز توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی؛ دوای درد مددجویان

مجیدرضا لطیفی، امروز سه شنبه 26 آذر، با اشاره به اهمیت توجه به مباحث توانبخشی بیان نمود: توانبخشی در راستای تاب آوری جامعه نقش اساسی و حائز اهمیتی دارد چرا که با استفاده از آن می توان آسیب دیدگان حوادث را به زندگی عادی و روزمره برگرداند.

به گزارش وبلاگ آلونک، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: از این تعداد 1107 نفر در بخش فیزیوتراپی، 162 نفر در بخش ارتوپدی، 687 نفر در بخش کاردرمانی و 643 نفر در بخش گفتار درمانی خدمت گرفته اند.

وی با بیان اینکه مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر در بخش ارتوپدی فنی با تولید ارتز (وسایل کمکی همچون کمربندهای طبی، کفش های طبی، مچ بند و غیره) پروتز(اندام مصنوعی) ارائه خدمت می کند، اضافه کرد: همچنین این مرکز در بخش کاردرمانی در دو قسمت ذهنی - جسمی و گفتار درمانی در دو شیفت صبح و عصر آماده خدمت رسانی است.

وی ادامه داد: با توجه به قراردادی که بین این جمعیت و سازمان بهزیستی منعقد شده، خدمات برای مددجویان این سازمان به صورت رایگان ارائه می شود.

لطیفی با بیان اینکه مرکز توانبخشی هلال احمر استان جزء بخش عمومی غیر دولتی بوده، اما تعرفه ها در مقایسه با بخش خصوصی بسیار پایین تر است، گفت: علاوه بر این، تعرفه خدمات ارائه شده در مرکز توانبخشی هلال احمر استان بین 10 تا 15 درصد از دیگر مراکز مشابه پایین تر است.

وی گفت: تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی، تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها، حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آن ها از جمله اهداف خدمات مرکز توانبخشی هلال احمر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرکز توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی؛ دوای درد مددجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی؛ دوای درد مددجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید