عملیات اجرایی 25 پروژه گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گرگان شروع شد

به گزارش وبلاگ آلونک، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرگان از افتتاح و شروع عملیات اجرایی 25 پروژه گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گرگان همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اطلاع داد.

عملیات اجرایی 25 پروژه گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گرگان شروع شد

به گزارش وبلاگ آلونک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، یاسر قندهاری در حاشیه این مراسم گفت: امروز یکشنبه 14 بهمن ماه 97 و همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر افتتاح و شروع عملیات اجرایی 25 پروژه گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گرگان در مراسم افتتاحیه متمرکز پروژه ها و طرح های اشتغال زایی شهرستان گرگان در مجتمع تجاری سیلوانا برگزار گردید.

او اضافه نمود: این مراسم با حضور صفوی فرماندار شهرستان گرگان، کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مازندرانی مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان ،معاونین فرماندار ،بخشداران مرکزی و بهاران و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار گردید.

او با تشریح پروژه های بهره برداری و کلنگ زنی شده در این مراسم اعلام کرد: امروز به صورت متمرکز 13 پروژه اقامتگاه بوم گردی با حجم سرمایه گذاری 70 میلیارد و 4 میلیون ریال و اشتغال زایی برای 48 نفر در شهرستان گرگان افتتاح شد.

قندهاری گفت: بازارچه صنایع دستی نگارستان هیرکان با حجم سرمایه گذاری 1000 میلیون ریال و اشتغال 20 نفر و همچنین 3 دفتر خدمات مسافرتی با سرمایه گذاری 1 هزار و 4 میلیون ریال و اشتغال 16 نفر از دیگر پروژه های افتتاح شده در این مراسم بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرگان با اشاره به رشد آمار اقامت مسافران و گردشگران در شهرستان گرگان در چند سال اخیر گفت: ایجاد مجتمع های گردشگری , تفریحی و توریستی در شهرستان گرگان و افزایش ظرفیت و کیفیت اقامت می تواند در تبدیل این شهرستان به مقصد گردشگران و مسافران تاثیر بسزایی داشته باشد.

او خاطر نشان کرد: در این مراسم عملیات اجرایی مجتمع گردشگری و تفریحی توریستی سبز گشت امید با اعتبار 5 هزار و 400 میلیارد ریال، هتل 5 ستاره باران با سرمایه گذاری 1 هزار و 100 میلیارد ریال و هتل تک ستاره کارنوال با اعتبار 420 میلیارد ریال، شروع شد.

او اضافه نمود: این سه پروژه پس از بهره برداری 188 اتاق , 10 سوئیت و 430 تخت به ظرفیت اقامتی شهرستان می افزاید و موجب اشتغال 1437 نفر نیز خواهد شد.

ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز در این مراسم گفت: افتتاح بازارچه دائمی صنایع دستی در گرگان باعث معرفی صنایع دستی متنوع شهرستان گرگان شده و نگاه سازمان میراث فرهنگی را به استان گلستان در حوزه صنایع دستی تغییر داد.

او اضافه نمود: در راستای حمایت از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی فاخر استان گلستان، سال جاری 5 بازارچه دائمی صنایع دستی در سطح استان کلنگ زنی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در انتها اظهار امیدواری کرد: بهره برداری از پروژه های گردشگری در سطح استان موجب افزایش اقامت مسافران و گردشگران در گلستان گردد.

منبع: میراث آریا

به "عملیات اجرایی 25 پروژه گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گرگان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات اجرایی 25 پروژه گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گرگان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید