سن سکته مغزی جوان تر شده است

به گزارش وبلاگ آلونک، برای جلوگیری از بروز سکته مغزی، باید ازمصرف غذا های چرب و زیاده از حد شور پرهیز کرد. افزایش مصرف سبزیجات و حفظ تعادل در تغذیه عامل مهمی است. مقدار مصرف نمک روزانه باید کمتر از 6 گرم باشد.

سن سکته مغزی جوان تر شده است

هر سال صد هزار مورد سکته مغزی در جهان به ثبت می رسد. پزشکان به جستجوی راهی برای کاهش ریسک بروز این بیماری ادامه می دهند. طی 20 سال اخیر بیماری سکته مغزی جوانتر شده است و به علت افزایش استرس و آهنگ شدید زندگی، جوانان هرچه بیشتر دچار سکته مغزی می شوند.

مطابق با داده های سیستم ملی تندرستی (NHS) بریتانیا، هر 5 دقیقه یک مورد سکته مغزی در آن کشور به ثبت می رسد. افراد در هر سنی و جنسی و وضعیت اجتماعی می توانند دچار سکته مغزی بشوند.

اگر اواخر قرن گذشته مردان بالای 45 سال و زنان بالای 55 سال بیشتر با این خطر روبرو بودند، هم اکنون جوانان 30 ساله و حتی 25 ساله با این معضل روبرو می شوند.

پزشکان معتقدند که گروهی از جوانان و افراد میانسال که وقت زیادی صرف کار می کنند بیشتر با این خطر روبرو هستند. فشار دائمی، برنامه کاری نامنظم، مأموریت های کاری و پرواز های مداوم و جو نامناسب روحی به پخش آدرنالین و افزایش فشار خون منجر می شود.

به گفته کلر شاتلورف سخنگوی انجمن انگلیسی مبارزه با سکته مغزی، برای جلوگیری از بروز این بیماری باید به سطح فشار خون توجه کرد. علل گوناگونی می تواند موجب سکته مغزی بشود. عوامل ارثی، کلسترول بد، اضافه وزن و دیابت.

برای جلوگیری از بروز سکته مغزی، باید ازمصرف غذا های چرب و زیاده از حد شور پرهیز کرد. افزایش مصرف سبزیجات و حفظ تعادل در تغذیه عامل مهمی است. مقدار مصرف نمک روزانه باید کمتر از 6 گرم باشد.

ورزش روزانه تا 27 درصد ریسک سکته مغزی را کاهش می دهد. 30 دقیقه در روز کافی خواهد بود که می توان آن را طی روز انجام داد.

علاوه بر سیگار، جایگزینی هورمون درمانی که زنان بالای 50 سال مصرف می کنند می تواند علت سکته مغزی در بین زنان باشد. در بین هزار زن مصرف کننده این دارو، 6 زن ممکن است مبتلا به سکته مغزی شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "سن سکته مغزی جوان تر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سن سکته مغزی جوان تر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید