سرعت اینترنت شهرهای تهران و قم 2 برابر می گردد

به گزارش وبلاگ آلونک، نایب رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، گفت: شهرهای تهران و قم به عنوان پایلوت در طرح تغییر ADSL به VDSL قرار گرفتند و سرعت اینترنت این دو شهر به میزان دو برابر افزایش پیدا می نماید.

سرعت اینترنت شهرهای تهران و قم 2 برابر می گردد

سجاد بنابی نایب رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آلونک با اشاره به افزایش دو برابر سرعت اینترنت در شهرهای تهران و قم گفت: یکی از طرح های شرکت ارتباطات زیرساخت، تغییر مودم های ADSL به فناوری VDSL است که می تواند با افزایش یک و نیم تا دو برابری به طور میانگین سرعت اینترنت را زیاد کند، به طوری که این سرعت با تعویض مودم تا 70 مگابیت در ثانیه نیز امکان پذیر است.

تغییر مودم های ADSL به فناوری VDSL

وی اضافه کرد: این طرح برای 32 استان کل کشور درنظر گرفته شده است. بعد از شهرهای تهران و قم، دیگر استان ها نیز اقدام به اجرای این طرح خواهند کرد. در واقع نمایندگان شرکت شاتل و مخابرات با همه مشترکان تماس گرفته و تغییر مودم های ADSL به فناوری VDSL را توضیح می دهد که در صورت تأئید آنها افزایش سرعت اینترنت آنها انجام خواهد شد.

اجرای طرح افزایش سرعت اینترنت بین 6 ماه تا یکسال طول می کشد

بنابی توضیح داد: اجرای این طرح برای تمامی استان های کشور به طور میانگین بین 6 ماه تا یکسال طول خواهد کشید. البته در حال حاضر شرکت های ارتباطات زیرساخت آمادگی لازم را برای اجرای این طرح دارد.

جایگزینی فناوری VDSL سرعت اینترنت را حداکثر پنج برابرمی کند

وی ادامه داد: جایگزین کردن فناوری ADSL از سیم مسی تلفن به فناوری VDSL که از فیبر نوری استفاده می گردد، این توانایی را دارد تا سرعت اینترنت را حداکثر پنج برابر افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سرعت اینترنت شهرهای تهران و قم 2 برابر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرعت اینترنت شهرهای تهران و قم 2 برابر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید