سازمان ملل هم مثل ترکیه نگران بحران انسانی در ادلب شد

به گزارش وبلاگ آلونک، همزمان با پیشروی نیروهای ارتش سوریه و آزادسازی بخش های زیادی از ادلب از کنترل تروریست ها، کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل نیز مثل ترکیه، درباره مسائل حقوق بشری در ادلب ابراز نگرانی کرد.

سازمان ملل هم مثل ترکیه نگران بحران انسانی در ادلب شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آلونک به نقل از رویترز، میشل باچله کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل با انتشار بیانیه ای درباره بحران حقوق بشری در شمال سوریه هشدار داد و آن را وحشتناک خواند.

وی در بیانیه خود هدف گیری غیرنظامیان، کمپهای آوارگان و مراکز درمانی و آموزشی را محکوم کرد.

روپرت کولویل سخنگوی رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل با این ادعا که روسیه و سوریه مرتکب چنین حملاتی شده اند در یک نشست در ژنو گفته است که شمار قابل توجه حملات به بیمارستانها، مراکز درمانی و مدارس نشان می دهد که این حملات نمی تواند تصادفی باشد.

دولت ترکیه نیز که پس از شروع عملیاتهای ارتش سوریه موقعیت خود را در ادلب متزلزل می بیند، مدعی شده است که روسیه و نیروهای سوری غیرنظامیان را هدف قرار می دهند؛ ادعایی که مسکو و دمشق قویا آن را رد نموده اند.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که طرف روسی ادعاهای مقامات آنکارا مبنی بر حملات روسیه به غیرنظامیان در استان ادلب سوریه را به شدت رد می نماید.

زاخارووا در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهوری ترکیه در این باره که گویا بیتشر حملات نیروهای دولتی سوریه و ارتش روسیه به غیرنظامیان در استان ادلب صورت می گیرد، تاکید نمود: ما چنین ادعاهایی را نمی پذیریم و مواضع خود را بطور علنی بیان می کنیم.

بعضی تحلیلگران می گویند که ترکیه با استفاده از این ادعاها کوشش می نماید روسیه و سوریه را برای برقراری آتش بس و توقف حملات ارتش سوریه تحت فشار قرار دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سازمان ملل هم مثل ترکیه نگران بحران انسانی در ادلب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل هم مثل ترکیه نگران بحران انسانی در ادلب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید