دلیجان می تواند مقصد گردشگری باشد

به گزارش وبلاگ آلونک، مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: ظرفیت های گردشگری دلیجان به اندازه ای است که می توان این شهرستان را به عنوان مقصد و هدف گردشگری معرفی کرد.

دلیجان می تواند مقصد گردشگری باشد

به گزارش وبلاگ آلونک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی، علیرضا ایزدی در جلسه ستاد خدمات سفرهای تابستانی دلیجان و آنالیز طرح جامع گردشگری شهرستان اضافه نمود: این امر نیازمند فرهنگ سازی و آموزش است و سمن ها در این راستا می توانند نقش موثری داشته باشند.

او با تاکید بر این که فرهنگ سازی زیربنای توسعه است، اما مشکل اینجاست که هنوز با الفبای گردشگری آشنا نیستیم، گفت: امروز همه صحبت از توسعه گردشگری می نمایند، اما باید از صحبت فراتر رفت. نشست آموزشی با دهیاران کمیجان در حوزه گردشگری بازدهی مناسبی به همراه داشت و می توان مباحث آموزشی حوزه گردشگری را در شهرستان دلیجان و با موضوع دهیاران توسعه بخشید.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با اشاره به تدوین طرح جامع گردشگری شهرستان دلیجان که توسط جهاد دانشگاهی استان مرکزی در حال تهیه است، گفت: طرح جامع گردشگری شهرستان با عنوان شازند، خمین، محلات، دلیجان تعریف شده که بازنگری طرح و زمان بندی آن در دستور کار است.

او با ابراز امیدواری نسبت به تسهیل گری و بسترسازی مناسب از سوی جهاد دانشگاهی برای تدوین طرح جامع، اضافه نمود: مسلما طرح جامع مناسب و اصولی می تواند تحول مالی، رونق فراوری و ایجاد اشتغال در محور گردشگری استان مرکزی را رقم بزند.

ایزدی با تاکید بر این که جهاد دانشگاهی مجموعه ای است که فهم درستی از اعداد و ارقام دارد که می توان به واسطه آن به نتیجه رسید، گفت: اینکه صرفا به دنبال پژوهش باشیم، نقشه راهی را به دنبال ندارد، باید براساس مدل و تکنیک، محور و راستا توسعه گردشگری مشخص گردد.

منبع: میراث آریا

به "دلیجان می تواند مقصد گردشگری باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیجان می تواند مقصد گردشگری باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید