درگ مک لارن اسپیدتیل و جنگنده F-35 توسط TOP GEAR

به گزارش وبلاگ آلونک، ده سال پیش بود که در جریان برنامه تخت گاز، ریچارد هموند مجری مشهور این برنامه به یک نبرد خودرو و هواپیما دعوت شد. این درگ بین بوگاتی ویرون و یوروفایتر تایفون برگزار گشت و البته نتیجه آن قابل تصور است. همیشه در این درگ جت جنگنده برنده می شود و برای آن فرقی نمی کند با یک خودرو عادی روبرو باشد یا یک سوپراسپرت چند میلیون دلاری.

درگ مک لارن اسپیدتیل و جنگنده F-35 توسط TOP GEAR

حال و پس از تعویض تمامی تیم تهیه برنامه تخت گاز، مجریان جدید تصمیم گرفتند تا این درگ بی فایده و البته جذاب را یکبار دیگر تکرار کنند. با توجه به آن که سال ها از درگ قبلی گذشته و فناوری ساخت خودروها و جنگنده ها تغییرات قابل توجهی داشته، با خودرو و جنگنده متفاوتی روبرو هستیم. نتیجه کار البته سرعت و هیجان بیشتر برای بیننده های تخت گاز است.

کنندگی دنیای خودرو را در این درگ مک لارن اسپیدتیل بر عهده دارد. مک لارن اسپیدتیل یک ابرخودرو بریتانیایی است و به نظر می رسد توانایی رقابت با یک جنگنده را دارد. پیشرانه هیبریدی این خودرو از موتور احتراق داخلی M840T به همراه یک موتور برقی تشکیل شده و مجموعا 1036 اسب بخار قدرت ارایه داده و نهایت سرعت خودرو نیز به 402 کیلومتر بالغ می شود. هدایت این خودرو را مجری تخت گاز، کریس هریس بر عهده دارد.

همانند دنیای خودروها، دنیای جنگنده ها نیز پیشرفت کرده و به جای جنگنده نسل چهاری یوروفایتر تایفون با جنگنده نسل پنجمی لاکهید مارتین F-35 روبرو هستیم که به نظر نمی رسد کسی در مورد قدرت آن تردید داشته باشد. همانند درگ قبلی، نتیجه این درگ نیز از پیش مشخص است.

منبع: autoevolution

منبع: دیجیکالا مگ

به "درگ مک لارن اسپیدتیل و جنگنده F-35 توسط TOP GEAR" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگ مک لارن اسپیدتیل و جنگنده F-35 توسط TOP GEAR"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید