خبرنگاران هشدار زالی نسبت به انتقال کرونا با افزایش استفاده از وسایل نقلیه عمومی

به گزارش وبلاگ آلونک، تهران - خبرنگاران - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به بازگشایی پاساژها و مراکز خرید از روز دوشنبه و افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، بر ضرورت توجه بیشتر به رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به داخل منازل تاکید کرد.

خبرنگاران هشدار زالی نسبت به انتقال کرونا با افزایش استفاده از وسایل نقلیه عمومی

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در باره شرایط کرونا در تهران اظهارداشت: در 24 ساعت گذشته در بخش های عادی بیمارستانها 374 مورد و در بخش مراقبتهای ویژه 105 مورد بستری جدید اجرا شده است.

وی با بیان اینکه به طور کلی حدود 2 درصد بستری ها در بخش مراقبت های ویژه رشد داشته است، افزود: 752 بیمار هم در این مدت ترخیص شده اند و کماکان تعداد افرادی که در بخش های ویژه و بخش های عادی بستری می شوند با یک شیب نسبتا ملایم در حال افزایش است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران بستری در بخشهای عادی در بیمارستان های تهران را در مقایسه با روزهای قبل حدود منفی چهار درصد مطرح نمود و گفت: اما تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه در مقایسه با روزهای قبل دو درصد رشد داشته است.

زالی درباره شرایط اپیدمی با بازگشایی پاساژها از روز اول اردیبهشت ماه توضیح داد: نکته حائز اهمیت در این باره ترددهای بیش از گذشته مردم در سطح شهر به ویژه با وسایل حمل و نقل عمومی است که امکان تماس را افزایش می دهد و با توجه به اینکه با گذشت زمان تعداد بیشتری از مردم به این ویروس مبتلا شده اند، بر تعداد ناقلین ویروس افزوده شده است.

وی ادامه داد: در این زمینه رعایت پروتکل هایی که اعلام کرده ایم می تواند بسیار راهگشا باشد و باید تلاش شود همه افراد به ویژه کسانی که در منزل از افراد پرخطر نگهداری می کنند هنگام بازگشت بیماری را به درون منزل منتقل نکنند.

زالی تاکید کرد: پیش بینی می کنیم که اکنون با توجه به شرایط اپیدمیولوژی، هر فرد مبتلا در جامعه بین یک تا سه نفر را گرفتار کند، اما طبق یافته های آماری متوسط این میزان حدود یک نفر است و تا زمانی که این عدد وجود داشته باشد کماکان نسبت به بستن زنجیره بیولوژیک ویروس در ارتباطات اجتماعی باید سختگیرانه ترعمل کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هشدار زالی نسبت به انتقال کرونا با افزایش استفاده از وسایل نقلیه عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار زالی نسبت به انتقال کرونا با افزایش استفاده از وسایل نقلیه عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید