حمایت از طرح های موثر در حوزه فراورده های آبزی

به گزارش وبلاگ آلونک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دهم اسفندماه سال جاری آخرین مهلت برای فعالان، صنعتگران و فارغ التحصیلان حوزه فراوری فرآورده های آبزی و زیست فناوری دریایی است تا در برنامه حمایت از طرح های فراوریی این حوزه مشارکت نمایند.

حمایت از طرح های موثر در حوزه فراورده های آبزی

یک تفاهم نامه همکاری سه جانبه میان مرکز توسعه فناوری راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه توسعه صنایع غذایی تحفه منعقد شد. این تفاهم نامه با هدف راه اندازی شتاب دهنده تخصصی در حوزه فرآورده های آبزیان و زیست فناوری دریا به امضا رسید تا بر اساس آن، فراوری این نوع محصولات در کشور، شتاب گیرد.

فراوری امگا3 از انواع آبزیان و ضایعات آن، فراوری کیتین و کیتوزان از پوسته میگو و فراوری ژلاتین از ضایعات آبزیان از جمله موضوعاتی است که در این تفاهم نامه بر فراوری آن ها تاکید شده است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم بر مبنای همین تفاهم نامه از همه فعالان، محققان و فارغ التحصیلان دانشگاهی که سابقه پژوهش و ارزیابی علمی و یا فراوریی مرتبط با سه اولویت فوق را دارند دعوت به ارائه و ارسال طرح نموده است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح های برگزیده در قالب فراوری آزمایشی حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت از طرح های موثر در حوزه فراورده های آبزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از طرح های موثر در حوزه فراورده های آبزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید