حضور یک میلیون و 290 هزار دانش آموز استان در 53 هزار کلاس درس

به گزارش وبلاگ آلونک، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی با حضور یک میلیون و 290 هزار دانش آموز در 53 هزار کلاس، سال تحصیلی جدید را آغاز می کند.

حضور یک میلیون و 290 هزار دانش آموز استان در 53 هزار کلاس درس

به گزارش وبلاگ آلونک، رضا صابری تولایی، امروز در آیین استانی نواختن زنگ مهر و زنگ ایثار و شهادت که در هنرستان دخترانه لطیفه سلماسی برگزار گشت، بیان نمود: خراسان رضوی در سال تحصیلی 98 -99 با حضور یک میلیون و 290 هزار دانش آموز در 53 هزار کلاس درس و با حضور بیش از 90 هزار نفر از معلمان، همگام با حدود 15 میلیون نفر دانش آموز سراسر کشور، سال تحصیلی خود را آغاز می کند.

وی اضافه کرد: شعار محوری سال تحصیلی 98- 99 با عنوان استعدادآفرینی، مشارکت پذیری و مهارت آموزی است.

صابری با بیان اینکه خراسان رضوی در حالی به استقبال از سال تحصیلی جدید می رود که اقدامات ارزشمندی را به انجام رسانده است، گفت: بیش از هزار و 200 کلاس درس جدید توسط اداره کل نوسازی استان به بهره برداری رسیده است. چندین پروژه ورزشی، حذف بخاری های نفتی از کلیه مدارس استان و همچنین حذف مدارس خشتی و گلی از مهم ترین اقدامات آموزش و پرورش است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار داشت: میانگین رشد بیش از 4 درصدی دانش آموزان استان، به ویژه در کلان شهر مشهد یکی از چالش های جدی ما در حوزه فضایی است. بدون شک تحقق عدالت آموزشی و همچنین کیفیت آموزشی، جوهره اصلی سند تحول بنیادین است.

وی تاکید کرد: ارتقاء نرخ پوشش تحصیلی و توسعه رشته های مهارتی فنی وحرفه ای و کارودانش و همچنین توسعه مشارکت ها به ویژه ارتباط بین خانه و مدرسه از سیاست های محوری آموزش وپرورش استان است . در سالی که از سوی رهبری رونق تولید نام گذاری شده است و انتخاب شعار استعدادآفرینی، مشارکت پذیری و مهارت آموزی در راستای عینیت بخشیدن و توجه به این امر مهم است.

صابری شرح داد: زیر پوشش بردن بیش از 60 دانش آموز اتباع خارجی یکی دیگر از مسئولیت های سنگین آموزش وپرورش استان است که با آغاز سال تحصیلی جدید، این دانش آموزان در کنار دانش آموزان دیگر در این راستا حرکت می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حضور یک میلیون و 290 هزار دانش آموز استان در 53 هزار کلاس درس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور یک میلیون و 290 هزار دانش آموز استان در 53 هزار کلاس درس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید