شرح دادگستری فارس در خصوص آزادی مهدی حاجتی

به گزارش وبلاگ آلونک، خبرنگاران/فارس در پی انتشار خبر آزادی مهدی حاجتی، عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز، دادگستری استان فارس اعلام نمود که آزادی حاجتی به دلیل پذیرش اعاده دادرسی بوده است.

شرح دادگستری فارس در خصوص آزادی مهدی حاجتی

دادگستری استان فارس ضمن تائید خبر آزادی مهدی حاجتی، عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز، اعلام نموده است که این اقدام پیرو درخواست اعاده دادرسی از سوی محکوم علیه و تجویز اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور صورت گرفته است.

دادگستری فارس اعلام نموده است که تجویز اعاده دادرسی در راستای اعمال مواد475 و 476 قانون آئین دادرسی کیفری صورت گرفته است که مطابق این دستور رسیدگی مجدد به اتهامات وی در دادگاه هم عرض صادر کننده رای قطعی (محاکم تجدید نظر استان) انجام خواهد شد.

در شرح دادگستری فارس آمده است: با عنایت به تجویز اعاده دادرسی ، اجرای حکم مطابق ماده 478 قانون آیئن دادرسی کیفری متوقف و محکوم علیه در حال حاضر با اخذ تأمین کیفری و تودیع وثیقه تا مشخص تکلیف و صدور حکم مجدد آزاد شده است.

همچنین دادگستری استان فارس تأکید کرد که رسیدگی به پرونده این عضو سابق شورای شهر وفق مقررات و به صورت عادلانه و به مانند سایر پرونده های مطروحه در دستگاه قضایی بدون توجه به حاشیه های موجود انجام و رأی مقتضی صادر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرح دادگستری فارس در خصوص آزادی مهدی حاجتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح دادگستری فارس در خصوص آزادی مهدی حاجتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید