بیانیه وزارت خارجه روسیه برای یک دیدار

به گزارش وبلاگ آلونک، فارس نوشت: هیأت روس در دیدار با رئیس جمهور سوریه در مورد شروع به کار کامل و مؤثر کمیته قانون اساسی سوریه و لزوم بازگشت کنترل تمامی سرزمین سوریه به دمشق گفت وگو کردند.

بیانیه وزارت خارجه روسیه برای یک دیدار

وزارت امور خارجه روسیه امروز (شنبه) خاطرنشان کرد که یک هیأت از مقامات روس روز گذشته (آدینه) با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مورد لزوم کاهش تنش ها در شمال شرقی سوریه گفت وگو کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اینترفکس، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: بحث و مذاکرات بر اوضاع فعلی موجود در سوریه در پی افزایش تنش ها در شمال شرقی این کشور (سوریه) متمرکز بود.

این بیانیه می افزاید: لزوم اتخاذ اقداماتی برای کاهش تنش ها و تضمین امنیت در این مناطق مورد توجه نهاده شد.

بر اساس اعلام وزارت خارجه روسیه، مقامات هیأت روس در دیدار با رئیس جمهور سوریه در ارتباط با شروع به کار کامل کمیته قانون اساسی سوریه گفت وگو کردند.

بر اساس این گزارش، از دیگر مباحثی که در این دیدار به آن اشاره شده است، مسأله تأمین امنیت تمامی سوریه توسط دولت دمشق بوده و آنطور که بیانیه وزارت خارجه روسیه اعلام نموده است، در نشست هیأت روس با اسد تبادل نظراتی در مورد تأمین امنیت شرق فرات به وسیله بازگرداندن کنترل تمامی سرزمین سوریه به دولت دمشق صورت گرفت.

ترکیه به همراه تروریست های موسوم به ارتش آزاد از هفدهم شهریور ماه عملیاتی را در شمال سوریه شروع کرد. هدف ادعایی آنکارا، دور کردن خطر شبه نظامیان کُردی است که ترکیه آنان را تروریستی می داند.

بشار اسد نیز بنا بر گزارش ها در دیدار با فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه، تأکید کرد که همه نیروهای آمریکایی و ترکیه ای متجاوز و اشغالگر هستند و باید از خاک سوریه خارج شوند.

روسیه پیش از این نیز تأکید نموده بود که تأمین امنیت به وسیله واگذاری کنترل مرز ترکیه-سوریه به دولت سوریه امکانپذیر است به طوریکه اخیراً نیز ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تأکید بر اهمیت نقش سوریه در برقراری امنیت مرز ترکیه خاطرنشان کرد: راهکار اوضاع سوریه به وسیله واگذاری کنترل مرز ترکیه-سوریه به دمشق محقق می گردد.

وی شرح داد: ما اطمینان داریم که ثبات پایدار و طولانی مدت و امنیت در آن منطقه سوریه، درکشور و در منطقه به طور کلی تنها به وسیله احیای حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه امکانپذیر است.

روز پنجشنبه هفته گذشته، ترکیه و آمریکا توافق کردند که عملیات نظامی ترکیه در شمال و شمال شرقی سوریه به مدت 120 ساعت برای خروج ی پ گ/پ ک ک از مرز ترکیه-سوریه متوقف گردد.

با اینحال، شبه نظامیان کُرد نیروهای دموکراتیک سوریه امروز (شنبه) ضمن انتقاد از ترکیه در عدم پایبندی به توافق آتش بس خاطرنشان کردند که در این زمینه با طرف آمریکایی به صورت مداوم تماس دارند، ولی وعده های واشنگتن راه به جایی نبرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "بیانیه وزارت خارجه روسیه برای یک دیدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه وزارت خارجه روسیه برای یک دیدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید