اولین نطق الکاظمی پس از انتصاب؛ حاکمیت کشور خط قرمز است

به گزارش وبلاگ آلونک، ایسنا نوشت:مصطفی الکاظمی که روز گذشته برای تشکیل دولت جدید عراق از سوی رئیس جمهور این کشور مامور شد، تاکید کرد که باید سلاح در دست دولت این کشور باشد و حاکمیت کشور حفظ شود.

اولین نطق الکاظمی پس از انتصاب؛ حاکمیت کشور خط قرمز است

به گزارش بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی در اولین سخنرانی تلویزیونی خود خطاب به عراقی ها گفت آزمونی که در پیش روی وی واقع شده است، یک وظیفه ملی است که مسئولیت آن بر دوش همگان واقع شده است.

وی عنوان داشت، با وجود گذشت سال های مدید از سرنگونی نظام سابق، اما خواسته های ملت عراق در نتیجه شکست هایی که همگان متحمل مسئولیت آن هستند، محقق نشده است.

الکاظمی تعهد داد دولتی تشکیل دهد که خدماتی را به شهروندان ارائه دهد و این دولت در انزوا و در اتاق های تاریک نباشد.

وی با بیان اینکه دولتش دولتِ عمل و نه حرف خواهد بود، شرح داد که این دولت در خط مقدم دفاع از ملت در رویارویی با کرونا از طریق به کارگرفتن تمامی امکانات داخلی و روابط خارجی برای مهار این بحران می ایستد.

الکاظمی گفت: حاکمیت عراق خط قرمز است، ما از حاکمیت عراق کوتاه نخواهیم آمد، دولت شبانه روز برای حفظ حاکمیت عراق تلاش خواهد کرد. من تکرار می کنم که حاکمیت عراق مورد مناقشه نخواهد بود، عراق متعلق به عراقی ها است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی سلاح ها فقط باید در اختیار دولت باشد نه گروه ها و افراد، شرح داد: نهاد امنیتی در بخش های مختلف آن (ارتش، پلیس، حشد و پیشمرگ ها) به وظیفه خود برای ممانعت از رها شدن سلاح از طریق تدابیر قاطعانه عمل خواهد کرد.

الکاظمی با اشاره به اینکه دولتش بر حفظ کرامت شهروندان عراقی تاکید خواهد داشت، گفت: ما اجازه به اهانت به هیچ عراقی از سوی یک طرف داخلی یا خارجی را نمی دهیم، مردم عراق وابسته به هیچ کس نیستند، بلکه زاده تمدن ها هستند.

الکاظمی گفت: مبارزه با فساد یک ماموریت ملی است و بازگشت آوارگان یک هدفی است که من آن را رها نخواهم کرد.

وی از همگان خواست تا با دولت برای تحکیم اعتماد و حفاظت از عراق در قبال این نزاع ها همکاری کنند.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق روز گذشته الکاظمی را به تشکیل دولت طی 30 روز مامور کرد.

مامور کردن الکاظمی در کمتر از یک ساعت از آن صورت گرفت که عدنان الزرفی، نخست وزیر سابق مامور به تشکیل دولت معذوریت خود را از انجام این ماموریت اعلام نمود.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "اولین نطق الکاظمی پس از انتصاب؛ حاکمیت کشور خط قرمز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین نطق الکاظمی پس از انتصاب؛ حاکمیت کشور خط قرمز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید