امروز و فردا باران مهمان کدام استان است؟

به گزارش وبلاگ آلونک، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز آدینه با ادامه فعالیت سامانه بارشی، در مناطقی از شمال شرق کشور بارش برف و باران و در سواحل شرقی دریای خزر بارش پراکنده باران رخ می دهد و این سامانه به تدریج از کشور خارج می گردد.

امروز و فردا باران مهمان کدام استان است؟

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آلونک، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از اواسط شنبه تا بعد از ظهر یکشنبه با عبور سامانه به نسبت ضعیف و سریع بارشی، در ارومیه و تبریز و مناطقی از شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز غربی بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می گردد، اضافه کرد: بعد از ظهر دوشنبه هم با ورود یک سامانه بارشی فعال به کشور در دامنه های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غربی بارش برف و باران در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می دهد که بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در مناطق جنوبی با رعد وبرق همراه است.

سه شنبه این سامانه تقویت شده و نیمه غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر، مرکز و شمال شرق را در بر می گیرد. در این مدت شدت بارش در سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی و غرب کشور خواهد بود.

همچنین اواخر سه شنبه با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد، دریای خزر نیز مواج خواهد شد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، هوای تهران امروز قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی، در برخی ساعات وزش باد و در اواخر وقت با افزایش ابر همراه خواهد بود. حداقل دمای تهران امروز 2 درجه بالای صفر و حداکثر دمای پایتخت به 12 درجه خواهد رسید.

وی یادآور شد: امروز آدینه شهرکرد و همدان با دمای 3 درجه زیر صفر و بندرعباس با 28 درجه بالای صفر، سردترین و گرمترین مراکز استان بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "امروز و فردا باران مهمان کدام استان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز و فردا باران مهمان کدام استان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید