اعتماد و همراهی مردم می تواند هویت یک منطقه را تحت تاثیر قرار دهد

خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران گفت: همکاری نهادهای حاکمیتی در موضوع های فرهنگی و اجتماعی و اعتماد و همراهی مردم می تواند هویت یک منطقه را تحت تاثیر قرار داهد و به موفقیت بیشتر منجر گردد.

اعتماد و همراهی مردم می تواند هویت یک منطقه را تحت تاثیر قرار دهد

چهاردهمین نشست شورای هماهنگی فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران و مدیران ارشد بخش های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و اعضای شورای شهر برگزار گردید.

به گزارش شهرنوشت، شهردار تهران در این نشست گفت: شهر پیروز شهری است که همه شهروندان آن بتوانند از امکانات و خدمات شهری استفاده نمایند، توضیح داد: شهرداری تهران مجموعه عظیمی از ظرفیت ها و زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی را در اختیار دارد و در صورت هم جهت بودن فعالیت ها و هم افزایی همه بخش های فرهنگی، تاثیرگذاری شهرداری تهران در مسائل فرهنگی و اجتماعی بیشتر خواهد شد.

حناچی فلسفه تشکیل شورای هماهنگی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری را تقویت هماهنگی و هم افزایی واحدهای فرهنگی برشمرد و اضافه نمود: همه بخش های فرهنگی شهرداری تهران در این شورا به عنوان عالی ترین شورای هماهنگی بین بخشی در شهرداری تهران عضویت دارند و اگر بتوانیم رویکردها و سیاست گذاری های کلان فرهنگی و اجتماعی را در این شورا آنالیز و تصویب و برای اجرا به بخش های مختلف اعلام کنیم، بهره وری بیشتری حاصل خواهد شد.

شهردار تهران ایجاد شادی و نشاط را یکی از وظایف مهم بخش های فرهنگی دانست و گفت: شهرداری در قانون بلدیه مسئول همه شئون شهر است، در قانون شهرداری ها هم وظایف مختلف فرهنگی و اجتماعی برای شهرداری تصریح شده، اما در قوانین بعدی مثل قانون شوراها و برنامه های جامع، شهرداری ها اجتماعی تر شده اند و شهرداری می تواند در مسائلی همچون فرهنگ سازی رفتارهای شهروندی، تقویت سرمایه اجتماعی، پرکردن اوقات فراغت، بچه ها کار و سایر موضوعات فرهنگی و اجتماعی اثرگذار باشد.

شهردار تهران اضافه نمود: تجارب شهرهای پیروز جهان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نشان می دهد زمانی که تمام نهادهای حاکمیتی در موضوع های فرهنگی و اجتماعی هم سو باشند، پیروزیت بیشتری حاصل می گردد. از این رو ما باید در موضوع های فرهنگی با سایر نهادها هم جهت باشیم و شرایط را هم برای مشارکت مردم مهیا کنیم چرا که تجاربی مثل تاسیس خانه هنرمندان در منطقه 6 نشان داده که حضور شهرداری و در ادامه اعتماد و همراهی مردم می تواند هویت یک منطقه را تحت تاثیر قرار دهد و امروزه ما شاهد هستیم بعد از تاسیس خانه هنرمندان بسیاری از اهالی منطقه 6 به دنبال بازسازی خانه های تاریخی و تبدیل آن به پاتوق های فرهنگی و هنری هستند، لذا ما باید به دنبال تغییر تصویر و ذهنیت مردم نسبت به شهرداری باشیم تا با تسهیل گری به جای تصدی گری سرمایه اجتماعی را ارتقا دهیم و زمینه مشارکت مردم را مهیا کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعتماد و همراهی مردم می تواند هویت یک منطقه را تحت تاثیر قرار دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتماد و همراهی مردم می تواند هویت یک منطقه را تحت تاثیر قرار دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید