اسپر: به یاری در دفاع از عربستان متعهدیم

فارس نوشت: وزیر دفاع آمریکا پس از دیدار با ولیعهد عربستان سعودی گفت که واشنگتن در یاری به سعودی ها در دفاع از خودشان متعهد است.

اسپر: به یاری در دفاع از عربستان متعهدیم

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت که واشنگتن متعهد است که به عربستان سعودی در دفاع از خود یاری کند.

وی که پس از دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان صحبت می کرد، اضافه کرد: در سایه فعالیت های بی ثبات کننده ایران در یاری به عربستان در دفاع از خودش متعهد هستیم.

اسپر روز گذشته در سفری از پیش اعلام نشده وارد ریاض، پایتخت عربستان شد تا با مقامات ارشد این کشور دیدار و گفت وگو کند.

حضور وزیر دفاع آمریکا در عربستان سعودی با شروع رزمایش دریایی ایالات متحده و 50 کشور دیگر در خلیج فارس و دریای عمان همزمان شده است.

ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقردر غرب آسیا از برگزاری رزمایشی بزرگ با مشارکت چندین کشور در خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ و خلیج عدن اطلاع داد. رزمایش بین المللی دریایی 2019 با حضور 50 کشور و هفت سازمان بین المللی از دوشنبه به میزبانی فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا و ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه شروع شده است.

به نوشته یونایتدپرس، فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا در این زمینه گفت که این رزمایش در خلیج فارس، دریای عمان ، خلیج عدن و دریای سرخ انجام خواهد شد و شامل عملیات هوایی، دریایی، مقابله با مین های سطحی و زیرسطحی و تمرین محافظت از بنادر با وسایل زیرسطحی بدون سرنشین خواهد شد. این منبع خبری نوشت که این رزمایش بزرگ دریایی 12 نوامبر (سه شنبه 21 آبان) به خاتمه می رسد

23231

منبع: خبرآنلاین

به "اسپر: به یاری در دفاع از عربستان متعهدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپر: به یاری در دفاع از عربستان متعهدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید