استعلام برگ تردد اربعین با پیامک

به گزارش وبلاگ آلونک، فرمانده قرارگاه اربعین ناجا گفت: مرز خسروی همچنان است و تا شرایط در آن سوی مرز فراهم نشود، زوار باید از سه مرز دیگر عبور کنند.

استعلام برگ تردد اربعین با پیامک

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ آلونک، سردار محسن فتحی زاده فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در حاشیه صبحگاه مشترک نیروی انتظامی در جمع وبلاگ آلونک در پاسخ به پرسش فارس در خصوص آخرین وضعیت مرز های چهارگانه برای تردد زوار، گفت: متأسفانه مرز خسروی هنوز هم بسته است و تا شرایط در آن سوی مرز مهیا نشود، زائران باید از مرز های دیگر عبور کنند.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا شرح داد: در حال حاضر تردد در مرز های مهران، چذابه و شلمچه به صورت پرحجم و روان اعلام شده و هیچ مشکل خاصی گزارش نشده است.

وی گفت: پیاده روی اربعین که از چند روز گذشته آغاز شده است با حجم بالای زائرین نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روبه رو بوده است و پیش بینی می کنیم تعداد زوار افزایش پیدا کند.

سردار فتحی زاده به فرایند صدور گذرنامه و برگ تردد اربعین پرداخت و گفت: تاکنون 230 هزار درخواست برگ تردد اربعین به پلیس گذرنامه واصل شده که 200 هزار برگ تردد صادر شده و به پست تحویل داده شده است.

وی با بیان این مطلب که فرایند ارسال برگ تردد از طریق پست و در فاصله زمانی 24 ساعته انجام می شود خطاب به زواری که تعجیل در دریافت برگ تردد دارند، اعلام کرد: زوار می توانند کد ملی خود را به شماره 1103000010 پیامک بزنند و با کدی که به آن ها ارسال می شود به اداره پست محل خود مراجعه کرده و برگ تردد خود را سریع تر تحویل بگیرند.

وی با اشاره به بسته بودن مرز خسروی خطاب به زواری که مرز خسروی برایشان معرفی و اعلام شده بود، گفت: مرز مهران جایگزین مرز خسروی است.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس درخصوص سهمیه کاپوتاژ و مرز مشخص شده برای کاپوتاژ اتوبوس ها اعلام کرد: تعداد سهمیه کاپوتاژ را گمرک مشخص کرده است، اما باید گفت که حدود 400 دستگاه که برای جابجایی زوار با شرایط خاص پیش بینی شده است از مرز چذابه امکان عبور را دارند.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا تعداد زواری را که از ابتدای سفر تاکنون برای شرکت در مراسم اربعین حسینی وارد عراق شدند را حدودا 600 هزار نفر اعلام کرد و گفت: اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی به زوار توصیه کرد که حتما از راستا های اصلی تردد کرده و سوار بر خودرو های مورد تأیید، شده و از تردد با خودرو های متفرقه بپرهیزند.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا اعلام کرد: مرز مهران به واسطه حجم زیاد زوار در عبور خودرو های کاپوتاژی ممنوعیت دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "استعلام برگ تردد اربعین با پیامک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعلام برگ تردد اربعین با پیامک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید