آلمان و جذاب ترین ناوگان خودرو های پلیس!

به گزارش وبلاگ آلونک، وبسایت چرخان: شاید خیلی از کسانی که به آلمان مسافرت نموده باشند، بیشتر مشاهدات خود از خودروهای پلیس این کشور صنعتی را به مدل هایی مانند فولکس واگن پاسات واگن و یا دیگر خودروهای معمولی (برای خود آلمانی ها نه ایران!) محدود نمایند. البته شاید در اروپا و کشورهای پیشرفته، این ماشین پلیس ها چندان جذاب نبوده و حرف زیادی برای گفتن نداشته باشند.

آلمان و جذاب ترین ناوگان خودرو های پلیس!

اما قضیه به همین جا ختم نمی گردد. کافی است به گوشه و کنار این کشور رفته تا با خودروهای پلیس جذابی روبرو شوید که بدون شک مجذوبتان خواهند کرد. خودروهایی که بیشتر آن ها هم اکنون نیز مشغول به کار بوده و برخی از آن ها نیز از دور خارج شده اند.

با ما باشید تا با جذاب ترین ناوگان خودرویی پلیس جهان بیشتر آشنا شوید:

بی ام و ایزتا (Isetta)

بعد از جنگ جهانی دوم ازآنجایی که پلیس آلمان، پول زیادی برای تجهیز کردن ناوگان خود با خودروهای گران را نداشت، تصمیم به استفاده از یک خودروی داخلی کرد که هم کوچک و مقرون به صرفه بوده و هم بتواند قبال اعتماد باشد. به همین خاطر خودروی کوچک و مالی ایزتا انتخاب شد تا بتواند با امکاناتی مانند رادیو و یک چراغ تک آبی رنگ، مسئولیت خود را بر عهده بگیرد.

در سال 2013، یک نسخه بازیابی شده ایزتا که مربوط به ناوگان پلیس آلمان بود، به قیمت 86,000 دلار در یک حراجی به فروش رفت.

پورشه 356B کابریو

اواخر سال 1960، ناوگان پلیس دوسلدورف آلمان احتیاج به خودرویی پیدا کرد تا بتواند اتوبان های آنجا را کنترل نموده و پوشش دهد. اگرچه در آلمان محدودیتی برای نهایت سرعت در اتوبان وجود نداشت اما بازهم کارهای غیرقانونی زیادی می توانست در آنجا صورت بگیرد.

پس ازآن جایی که بی ام و ایزتا یک انتخاب فاجعه بار برای اتوبان بود، پلیس دوسلدورف تصمیم به انتخاب پورشه 356B برای این مأموریت خود گرفت.این پورشه، نزدیک به 6 سال و حدود 161,000 کیلومتر، در خدمت پلیس آلمان بود.

مرسدس بنزS-Class

در سال 1990، شرکت مرسدس بنز اقدام به فراوری 5 خودروی خاص از خودروهای کلاس S خود نمود. خودرویی که قرار بود تنها به منظور حمل و جابجایی پول مورداستفاده قرار بگیرد. مرسدس، در این خودروهای خاص، از یک موتور 8 سیلندر 4.2 لیتری به همراه وسایل حفاظتی مانند مسلسل، سیستم تشخیص آتش و بسیاری از شاخصه های امنیتی دیگر استفاده کرد.

حدود چند سال قبل، یک نسخه باقی مانده از این خودروی خاص، در سایت ebay و باقیمت تنها 10,000 یورو به فروش رفت.

بی ام و M3

یک خودروی سریع از شرکت بی ام و که تبدیل به کابوس کسانی شده بود که قصد فرار از دست پلیس را داشتند. بی ام و M3 باقدرت 321 اسب بخار می توانست تنها در زمان 5.5 ثانیه، خود را از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسانده و سرعت نهایی آن نیز به عدد عالی 250 کیلومتر بر ساعت می رسید.

اما در کنار سرعت و آئرودینامیک عالی و قوی این خودرو، سیستم بلندگو و چراغ های این خودرو، چندان قانع کننده نبودند.

پورشه 911 کاررا S

دیر یا زود باید یک پورشه زیبا و جذاب نیز در این فهرست قرار بگیرد. پورشه موردنظر ما 911 کاررا بوده که توسط شرکت TechArt تیونینگ شده است. تیونینگ توانسته بود به موتور پورشه، قدرت نهایی 370 اسب بخار را بخشیده، شتاب صفرتا صد آن را به عدد 4.5 ثانیه و سرعت نهایی 911 را نیز به 300 کیلومتر بر ساعت برساند.

اگرچه شاید این اعداد، در مقایسه با خودروهای جدید چندان بالا به نظر نیایند اما با برگشت به سال 2005 و مقایسه این پورشه با خودروهای دیگر، متوجه خاص بودن و قدرتمند بودن این خودروی جذاب خواهید شد.

برابوس مرسدس بنز CLS V12

بازهم شاهد یک خودروی تیونینگ شده دیگر اما این بار از طرف شرکت برابوس هستیم. نام مستعار این برابوس قدرتمند به دلیل قدرت فوق العاده عالی 730 اسب بخار و سرعت نهایی 362 کیلومتر بر ساعت که به وسیله یک موتور 12 سیلندر با توربو دوگانه حاصل می شوند،Rocket گذاشته شده است.

خودروی جذاب و سریعی که هنوز هم به عنوان حافظ اتوبان های آلمان، مشغول خدمت رسانی به ناوگان پلیس این کشور است.

ABT آئودی R8 GTR

در راستای توافق میان وزارت حمل ونقل و شرکت های تیونینگ آلمانی، شرکت تیونینگ ABT نیز دست به کار شده و توانسته از ابرخودروی آئودی R8 با موتور 5.2 لیتری 10 سیلندر،620 اسب بخار قدرت تحویل بگیرد.

شتاب صفرتا صد R8 GTR، تنها 3.2 ثانیه بوده و می تواند راننده و سرنشین پلیس خود را تا نهایت سرعت 305 کیلومتر بر ساعت بدرقه کند.

شورلت کوروت استینگری

این خودروی آمریکایی نیز با همان هدف قرارداد میان دولت و شرکت های تیونینگ، به آلمان ارسال شده است. شورلت کوروت C7 که از یک موتور 8 سیلندر 6.2 لیتری برخوردار است، می تواند قدرت خروجی 466 اسب بخار را به راننده خود تحویل دهد.

هم چنین شرکت تیونر آلمانی، روی این کوپه جذاب وسایلی مخصوص ناوگان پلیس، مانند تلفن با خط محافظ شده، سیستم بلندگو و آژیر قدرتمند، چراغ های آبی رنگ مخصوص پلیس و دیگر امکانات پلیسی، به کاربرده است.

منبع: برترین ها

به "آلمان و جذاب ترین ناوگان خودرو های پلیس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان و جذاب ترین ناوگان خودرو های پلیس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید