آتش سنگین جنگنده های ترکیه بر تل ابیض

عملیات موسوم به چشمه صلح ترکیه که از روز چهارشنبه شروع شده است، در حالی ادامه دارد که جنگنده های ترکیه به شدت تل ابیض را بمباران کردند.

آتش سنگین جنگنده های ترکیه بر تل ابیض

به گزارش خبرنگاران ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه از شروع رسمی عملیات نظامی در شمال سوریه خبر داد. رئیس جمهور ترکیه با اعلام این که عملیات نظامی در شمال سوریه با نام چشمه صلح است، همچنین گفته است که عملیات چشمه صلح علیه داعش و پ.ک.ک/ی.پ.گ است. رئیس جمهور ترکیه همچنین هدف از این عملیات را جلوگیری از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی کشورش و بازگرداندن صلح به مناطق شرقی فرات و شمال سوریه عنوان کرده است.به گفته اردوغان، عملیات چشمه صلح تهدیدات تروریستی علیه ترکیه را خنثی خواهد کرد و منجر به ایجاد یک منطقه امن می شود.

بمباران شدید تل ابیض از سوی جنگنده های ترکیه

سانا گزارش داد: جنگنده های رژیم ترکیه تل ابیض در حومه شمالی الرقه را به شدت بمباران کردند.

وزارت دفاع ترکیه: 228 تروریست تاکنون کشته شده اند

از سوی دیگر وزارت دفاع ترکیه گفت: 9 تروریست پ ک ک و پ د و ی پ گ در جریان عملیات هوایی علیه تروریستها در شمال سوریه کشته شده اند. تعداد تروریستهایی که از زمان شروع عملیات چشمه صلح در منطقه شرق فرات کشته شده اند به 228 نفر رسیده است.

معاون اردوغان: عزم جدی برای مبارزه با تروریسم داریم

فواد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه گفت: پ ک ک و ی پ د به حمله به غیرنظامیان و بچه ها ادامه می دهد. آنکارا عزم جدی برای مبارزه با تروریسم دارد و در این زمینه هرگز کوتاه نخواهد آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آتش سنگین جنگنده های ترکیه بر تل ابیض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سنگین جنگنده های ترکیه بر تل ابیض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید